Športový deň 2007

Prí príležitosti 63. výročia víťazstva nad fašizmom a tak trošku aj končiacich sa prázdnin, usporiadal Obecný úrad vo Veľkých Teriakovciach v spolupráci so Slovenským zväzom protifašistických bojovníkov športový deň na miestnom futbalovom ihrisku.

Napriek nie príliš optimistickej predpovedi počasia a zamračenej raňajšej oblohe začali organizátori skoro ráno s prípravami. Na ihrisku čoskoro vyrástol rozprávkový les so všetkým ako sa patrí. Pri jednotlivých stanovištiach už čakali na deti dobrovoľníci z dediny i okolia prezlečení za najrôznejšie rozprávkové bytosti.

O desiatej začali prichádzať prvé deti a postupne absolvovali jednotlivé disciplíny. Skákali vo vreci, lozili po preliezke, šplhali po lane, triafali loptami, zhadzovali kolky, skákali cez švihadlo, strieľali zo vzduchovky, triafali šípkami do terča a zrejme najviac zábavy zažili pri babe Jage, ktorej museli pomáhať s upratovaním okolo chalúpky. A tá ich skutočne ani len trochu nešetrila a občasi i bakuľou po zadku vyobšívala. Dokonca sa šušká, že Jaga bola v skutočnosti nejaký prezlečený chlap, ale keď sa pozriete na fotky, určite tým povrávačkám nebudete veriť :).

Do obeda rozprávkovým lesom prešlo vyše 50 detí, pričom každé z nich odchádzalo s balíčkom plným sladkostí a darčekových predmetov, no predovšetkým s úsmevom na tvári, ktorý bol zrejme pre všetkých do akcie zapojených ľudí tým najväčším zadosťučinením.

Nasledoval volejbalový turnaj, do ktorého sa síce nezapojili očakávané tímy z okolitých dedín, no napriek tomu sa podarilo zostaviť z našej obce štyri družstvá a odohralo sa veľa skutočne kvalitných zápasov. Počasie sa však naneštastie pokazilo a turnaj kvoli silnejúcemu dažďu nemohol spoznať svojho víťaza.

Dážď ale neodradil zájumcov o kopanie pokutových kopov a mnohí z nich brankára MFK Rimavská Sobota skutočne potrápilo. Za mierneho dažďa sa odohral aj priateľský futbalový zápas medzi mužstvami Veľkých Teriakovciech a prvoligovou Rimavskou Sobotou. Niekoľkoligový výkonnostný rozdiel však bolo na ihrisku poriadne cítiť a hostia rozstrieľali domácich vysoko 22:1.

Počasie sa počas futbalového zápasu trochu umúdrilo, prestalo pršať a tak sa za príjemnej hudby, pri občerstvení a dobrej nálade zabávalo až do noci.

Peter Boháčik