Slávnosť svetlonosov v materskej škole

I tento rok sa 14. októbra, pár dní pred Halloweenom konala v materskej škole vo Veľkých Teriakovciach spoločná akcia rodičov a deťmi – vyrezávanie a ozdobovanie strašidelných tekvíc pod názvom Slávnosť svetlonosov.

Každoročne sa na tejto akcii stretávajú rodičia spolu so svojimi deťmi a ozdobujú tekvicových krásavcov. Je to akcia veľmi veselá a deti sa na ňu veľmi tešia. Od rána pomáhajú zdobiť tekvice, ktoré pripravuje kolektív materskej školy.

Tento rok vytvorili deti okrem tekvicových strašidiel i ježkov z hrušiek a voňavých klinčekov. Ježkov sme umiestnili na pripravenú lúčku z listov a jabĺčok.

Na túto akciu tento rok jeden z rodičov, pán Hano, pozval televíziu Markíza, ktorá zachytila prácu rodičov i hotové strašidielka a odvysielala ju v Televíznych novinách. Týmto ďakujem za zviditeľnenie našej materskej školy pred širokou verejnosťou.

Akciu sme ukončili občerstvením. Podávala sa, ako inak, pečená tekvica, čaj a koláče, ktoré napiekla stará mama Peťky Hruškovej, pani Komorová.

Ďakujem všetkým rodičom, deťom a kolektívu školy za príjemný podvečer strávený v našej materskej škole a teším sa na stretnutie pri akcii „Slávnosť svetlonosov 2009“.

Iveta Kalinová, riaditeľka MŠ