Deň matiek 2010

Pri príležitosti Dňa matiek, zorganizoval Miestny spolok Slovenského červeného kríža vo Veľkých Teriakovciach v spolupráci s materskou školou a obecným úradom, dňa 7. mája 2010, slávnostný program venovaný všetkým mamám a starým mamám.

Ako prví sa svojím mamkám poďakovali veľmi pekným a pestrým programom naši najmenší, ktorí ukázali, že hoci sú z nás najmladší, dokážu sa smelo a samostatne vystupovať na verejnosti, v sále plnej divákov. Veľmi príjemným zážitkom bolo aj vystúpenie školákov, ktoré nám poodhalilo, že medzi deťmi máme výrazné spevácke i recitátorské talenty.

Okrem sviatku matiek, sme si počas programu pripomenuli pár slovami aj výročie oslobodenie našej vlasti a Svetový deň Červeného kríža. Na záver nechýbali ani kvety pre mamičky a občerstvenie pre všetkých prítomných.

V nadväznosti spomínaných osláv, na počesť Svetového červeného kríža, uskutočnili dňa 11. mája 2010 naši občania veľké nasledovaniahodné gest – darovanie krvi. Menovite: Ľubor Palkovič, Ľudovít Hanula ml., Lukáš Drugda, Daniel Benco ml., Ján Frindt a Jozef Mačuda. Patrí im zato veľká vďaka i obdiv nás všetkých!

Mgr. Jela Oravcová, predsedkyňa MS SČK