Články z obce

Deň obce 2012

index

Poslednú augustovú sobotu sa aj tento rok konal vo Veľkých Teriakovciach tradičný Deň obce pod záštitou Obecného úradu, Miestnej základnej organizácie Slovenského zväzu protifašistických bojovníkov a Občianskeho združenia Teriakovčan.

Deň obce začal ráno už o pol ôsmej na mámestí v Malých Teriakovciach. Stretli sa tam priaznivci turistiky, aby vystúpili na mnohými legendami opradený vrch Maginhrad, vypínajúci sa medzi Malými Teriakovcami a Nižným Skálnikom. Výstup trval niečo cez hodinu, všetci účastníci sa zapísali do vrcholovej knihy, oboznámili sa o zaujímavých miestnych informáciách a pokračovali v túre do Horných Zahorian kde položili pamätný veniec.

Výstup na Maginhrad

Okolo desiatej sa na futbalovom ihrisku vo Veľkých Teriakovciach začala súťaž vo varení zemiakových špecialít - Teriakovská vareška. Medzi súťažnými jedlami nechýbali gemerské guľky, tradičné placky, šúľance, či slivkové gule.

Výstup na Maginhrad

Počas kuchárskej súťaže sa začalo i zápolenie vo volejbalovom turnaji, ktorý už neodmysliteľne patrí ku každému ročníku Dní obce. Tentokrát sa turnaja zúčastnili iba domáce družstvá z Teriakoviec, symbolicky rozdelené na Veľké, Malé a Stredné Teriakovce. Všetky zápasy boli napínavé a z víťazstva sa na koniec tešilo najskúsenejšie družstvo "Stredných" Teriakoviec.

Výstup na Maginhrad

Po volejbalovom turnaji si chlapi zmerali sily v súboji o Teriakovského Valibuka. Pre tých najmenších boli počas celého dňa na ihrisku pripravené rôzne súťaže. Popoludní navyše zavítal do obce cirkus Karlson a vyčaril úsmevy nielen na ich tvárach. Kultúrny dom bol zaplnený do posledného miesta a sledoval rôzne akrobatické či kúzelnícke vystúpenia, ako aj predstavenie so živými plazmi.

Výstup na Maginhrad

Počas celého dňa boli verejnosti prístupné prehliadky vodného mlyna a gotického kostola v Malých Teriakovciach. Večer patril tradične zapáleniu vatry. Už od vzbĺknutia prvého plameňa spríjemňoval atmosféru heligonkár Ferko a čoskoro sa k nemu pridali spevom aj mnohí okolostojaci. A pri svetle vatry spievali až do úplného zotmenia.

Výstup na MaginhradVideo

Zber TKO a SZ 2018

Plagát

© Veľké Teriakovce 2010-2018

Odporúčame rozlíšenie obrazovky 1024x768 a vyššie.
Page by Peter Boháčik